Menu Content/Inhalt
Éterické oleje 100% arrow LEVANDULOVÁ SMĚS 1. POMOCI
TO49

LEVANDULOVÁ SMĚS 1. POMOCI


Cena: 255,00 Kč

Levandulová směs první pomoci obsahuje  esenciální oleje z těchto rostlin: Levandule lékařská, Lavandin, Tea Tree.

Takto připravená kompozice má vynikající účinky nejen na fyzické tělo, ale i na psychiku. Nejdůležitější složkou je levandule pravá a planá. Tyto éterické oleje se výborně doplňují, a přidaný olej z tea tree je dolaďuje svým složením k dokonalosti. Využitelnost této směsi je  neuvěřitelně velká.

Levandulová vůně patří mezi nejkrásnější vůně, s nimiž se můžeme setkat. Koncentrovaná vůně z plátků rostlin je jedinečným aromatikem. Levandulový esenciální olej ve směsi s tea tree, který vám nabízíme je prvotřídní lékopisné kvality pocházející z Francie a její latinský název je Lavandula officinalis = levandule lékařská. V této směsi je i tzv. Lavandin – divoká levandule, která skvěle doplňuje  účinky levandule pravé. Tea tree, který doplňuje účinky těchto dvou levandulí pochází z Austrálie a jemu patří zasloužená poklona, protože mezi ostatními oleji s antiinfekčními vlastnostmi má velmi málo rivalů.

Typy pro užití této směsi: 

Popáleniny a poranění (mírný stav) – levandulová směs je antiseptická  a analgetická, což je ideální kombinace pro zlepšení stavu u popálenin a všech druhů poranění. Podporuje rychlé hojení a pomáhá zabránit vzniku jizev.

Kašel, nachlazení, katar, zánět dutin, chřipka, bolesti hlavy.

Kožní problémy = akné, drobné jizvy, ekzém – díky zklidňujícím, antiseptickým a protizánětlivým účinkům je hodnotná při léčbě akné. Zastavuje růst bakterií, které vyvolávají infekci pokožky, a současně pleť zklidňuje a pomáhá vyrovnávat  nadměrnou produkci mazu.

Svalové bolesti, revmatismus, ischias, artritida – levandule má vynikající schopnosti uvolňovat svalové bolesti, ať už je příčina jakákoliv. Nejlépe je užívat olej jako masážní. Nemáte-li nikoho, kdo by vás namasíroval, doporučujeme olej dát do koupele. Účinek se dostaví velmi rychle i díky tomu, že vdechujete páry s olejem, který je díky plicím rozváděn krví do celého těla.

Srdce – účinek na srdeční sval je sedativní a tonizující, takže tento olej pomáhá při bušení srdce a přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku.

Menstruace – levandule zmírňuje menstruační křeče i nečekanou menstruaci. Při porodních bolestech tiší bolest, urychluje stahy, takže se urychluje celý porod.

A mnoho dalších možností, kdy využít tuto levandulovou směs.