Menu Content/Inhalt
Čaj arrow Ostatní čaje arrow VILCACORA
O 60074

VILCACORA


Cena: 60,00 Kč

 

Vilcacora je královnou všech léčivých rostlin Amazonie. Imunologicky nejaktivnějším alkaloidem je Asopteropodin neboli Izomer A. Mimo tento izomer a další 3 alkaloidy stimulující imunitní systém obsahuje vilcacora ještě další alkaloid – Rynkoflin. Tato sloučenina byla několik let zkoumána a analýzy, které byly provedeny vykazují, že rynkoflin má schopnost zabránit shlukování krevních destiček a vytváření trombů, což otevírá velice mnoho možností při léčení chorob krevního oběhu a v předcházení infarktu.

Vilcacora též zvyšuje produkci leukocytů a zejména lymfocytů ¨T4, které překonávají mnoho virových onemocnění. Velice slibné výsledky přináší také při léčení zánětu kloubů. Má velice nízký obsah toxinů, proto je možno ji aplikovat po delší dobu. Zmírňuje též následky ozařování a chemoterapie. Je výborným lékem na onemocnění trávicího traktu. Rostlina má přímo fenomenální předpoklady k očištění celého trávicího traktu, což je velice důležité, neboť jak tvrdí mnoho lékařů – smrt začíná ve střevech a ještě přesněji v záhybech tlustého střeva. Současně s věkem, jakož i se stárnutím tkání se v tlustém střevě hromadí substance, určené normálně k vyloučení z organismu. Když se tam usadí a zůstanou déle, systematicky znečišťují krevní oběh. Vilcacora tomu však předchází. Kdo ví, zda to není její nejdůležitější účinek? Mimo to bylo potvrzeno, že rostlina pomáhá při léčení zánětu tlustého střeva, hemeroidech a působí proti narušení rovnováhy střevní flóry. Pomáhá při astma a žaludečních vředech.

Každá mince má dvě strany. Někdy i vilcacora může být obousečnou zbraní. Tato rostlina velice povzbuzuje imunitní systém a také odpuzující reakci na cizí tělesa v organismu. Proto by nikdo, kdo absolvoval a nebo je kandidátem transplantaci vnitřních orgánů nebo kostní dřeně, neměl tuto bylinu užívat. Nedoporučuje se také kojícím matkám a těhotným ženám, protože může zvýšit riziko potratu. Nesmí se též podávat dětem do 3 let a osobám aplikujícím si injekce inzulínu, a také pacientům prodělávající hormonální terapii.