Menu Content/Inhalt

Byliny arrow LAPACHO KŮRA

další kategorie


Bylinné produkty

LAPACHO KŮRA

 


Cena: 34,00 Kč

Lapacho se získává ze stromu Lapacho – z jeho vnitřní živé vrstvy kůry. Strom se velice dobře uchytí jak v deštných pralesích, tak i ve velmi suché písečné půdě. Vyskytuje se jako strom i jako keř. Plně vzrostlé stromy dosahují 25 metrů s průměrem kmene až 75 cm. Dožívají se až 700 let. Pro léčitelské účely je zralá kůra stromu ve stáří 40 let, kdy už se v mízním pletivu kůry vytvoří v plné koncentraci a optimálním složení látky hodnotné svou léčivou silou.

Lapacho umí velice dobře hubit bakterie, zárodky chorob, houby a viry a to i takové, které se ještě neprojevili natolik, aby je člověk sám na sobě zaregistroval. Lapacho obsahuje také mnoho vápníku, železa a selen.  Selen je pro lidský organismus zvláště důležitý, protože čistí tělo od těžkých kovů. Dále obsahuje přírodní antimykotika, která chrání tělo před houbami a plísněmi a usnadňují při trávení příjem důležitých léčivých látek z tenkého střeva. Proto se tento čaj podává také namíchaný s bylinkami. Další z mnoha důležitých látek je LAPACHOL. Tato látka má jednoznačnou protivirovou aktivitu. Léčí žaludeční vředy vzniklé z nesprávných návyků při požívání stravy. Brání vzniku vředů, které jsou vyvolány stresovým přetížením. Léčebné účinky závisí hlavně na jeho pravidelném podávání. Pít by se měl čaj neslazený a mezi jídly na lačný žaludek. Příprava: 1lžíce na 1L vody – 5 minut vařit a 15 minut luhovat. Mnichovský badatel Bernard Kreher při výzkumu lapacha prokázal, že při pití tohoto čaje se posílí aktivita obranného systému člověka o více než 48%.
Lapacho obsahuje také mnoho vápníku, železa a selen. Selen je pro lidské tělo velmi důležitý, protože čistí organismus od těžkých kovů.

 

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 není možné poskytovat tyto informace přímo na produktech.